ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ  ΓΙΑ  ΕΓΓΡΑΦΕΣ  ΣΤΗΝ  Α’  ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/ριών που θα φοιτήσουν στην Α’  Τάξη του σχολείου μας, κατά το  σχολικό έτος 2023-2024, προκειμένου να πραγματοποιήσουν  την εγγραφή των παιδιών τους, απαιτείται  να προσκομίσουν, μαζί με την Υπεύθυνη Δήλωση που επισυνάπτεται,  τα παρακάτω δικαιολογητικά:

• Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας ( λογαριασμό ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ είτε πρόσφατο μισθωτήριο/συμβόλαιο  κατοικίας)
  • Σε περίπτωση αλλοδαπού μαθητή /ριας, πιστοποιητικό  γέννησης και επίσημη μετάφραση από το Υπουργείο Εξωτερικών
  • Σε περίπτωση διαζυγίου, απόφαση δικαστικής επιμέλειας
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή(Α.Δ.Υ.Μ.), το έντυπο του οποίου επισυνάπτεται.  Για την έκδοση του Α.Δ.Υ.Μ. μπορείτε να απευθυνθείτε σε δημόσια υπηρεσία υγείας, όπως το Κέντρο Υγείας Βάρης.

Η κατάθεση της Υπεύθυνης Δήλωσης, καθώς  και  των προαναφερόμενων δικαιολογητικών, μπορεί να γίνει διά ζώσης, από τις 19 έως τις 29 Ιουνίου 2023 στις ώρες 09:00 έως 13:00 ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ηλεκτρονική διεύθυνση: mail@2gym-voulas.att.sch.gr. Επίσης, σε περίπτωση κωλύματος υπάρχει η δυνατότητα να ολοκληρωθεί η εγγραφή από την 1η έως και τις 8 Σεπτεμβρίου 2023 στις ίδιες ώρες.

Προσοχή: Λόγω των εθνικών εκλογών το σχολείο θα παραμείνει κλειστό στις 23 και 26 Ιουνίου.

Επισυνάπτονται:

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή