ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών  που θα φοιτήσουν στην  Α΄ Τάξη του σχολείου μας, κατά το  σχολικό έτος 2019-2020,  μπορούν να προσέρχονται  από 20  έως και 27  Ιουνίου, 9:00΄ – 12:30΄, προκειμένου να πραγματοποιήσουν  την εγγραφή των παιδιών τους, με την προσκόμιση απαραιτήτως των παρακάτω δικαιολογητικών:

• Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας ( λογαριασμό ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ είτε πρόσφατο μισθωτήριο/συμβόλαιο  κατοικίας)
  • Σε περίπτωση αλλοδαπού μαθητή /τριας απαιτείται πιστοποιητικό  γέννησης και επίσημη μετάφραση από το Υπουργείο Εξωτερικών
  • Σε περίπτωση διαζυγίου απαιτείται απόφαση δικαστικής επιμέλειας
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή  (Α.Δ.Υ.Μ.) που μπορείτε να παραλάβετε από το σχολείο μας ή ακόμα να το αναζητήσετε διαδικτυακά εδώ . Για την έκδοση του Α.Δ.Υ.Μ. μπορείτε να απευθυνθείτε σε δημόσια υπηρεσία υγείας