Την Κυριακή, 28 Μαΐου 2023, στις 11:00 π.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση-συζήτηση με θέμα “Ο ρόλος του σχολείου στην πρόληψη κατά των εξαρτήσεων”, που διοργανώνεται από τον Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Λυκείου Βούλας και το Εθνικό Συμβούλιο κατά των Ναρκωτικών (Ε.ΣΥ.Ν.), με στόχο την ανάλυση του ρόλου του σχολείου στην πρόληψη κατά των εξαρτήσεων.Βασικός ομιλητής της εκδήλωσης ο έμπειρος κοινωνιολόγος – σύμβουλος εξαρτήσεων, κ. Παναγιώτης Κατηφές, ο οποίος είναι αντιπρόεδρος του Εθνικού Συμβουλίου κατά των Ναρκωτικών (Ε.ΣΥ.Ν.) και θα μας μιλήσει για τη σημασία της πρόληψης, τον ρόλο του σχολείου και τις βέλτιστες πρακτικές που μπορούμε να υιοθετήσουμε για την προστασία των παιδιών μας.Σας περιμένουμε να τιμήσετε την εκδήλωση-συζήτηση συμμετέχοντας ενεργά στη συζήτηση.