ΕΝΑΡΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΤΗΝ Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Οι γονείς των μαθητών/τριών που το σχολικό έτος 2020-2021 θα φοιτήσουν στην Α΄ Τάξη του σχολείου μας μπορούν να συμπληρώσουν την Υπεύθυνη Δήλωση που θα βρείτε εδώ. Στη συνέχεια μπορείτε να βεβαιώσετε το γνήσιο της υπογραφής σε καποιο ΚΕΠ και να τη στείλετε με email (έως και την Παρασκευή 10 Ιουλίου 2020) στο mail@2gym-voulas.att.sch.gr

Εναλλακτικά μπορείτε να ταυτοποιήσετε ηλεκτρονικά την Υπεύθυνη Δήλωση με τους κωδικούς του Taxisnet αλλά και με τους κωδικούς web banking των τραπεζών (Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος, Τράπεζα Πειραιώς, Alpha Bank, Eurobank), μέσω του gov.gr και στη συνέχεια να  την στείλετε ηλεκτρονικά στο email σχολείου μας.

Σε περίπτωση αλλοδαπού μαθητή/τριας χρειάζεται  πιστοποιητικό  γέννησης από την χώρα προέλευσης επίσημα μεταφρασμένο στα ελληνικά το οποίο θα το προσκομίσετε στο σχολείο από την 1η Σεπτεμβρίου και κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού λόγω των μέτρων που ισχύουν για τον COVID19.

Τέλος, όλοι οι γονείς των μαθητών της Α Γυμνασίου πρέπει να προσκομίσουν στο σχολείο από τον Σεπτέμβριο (μπορούν να το φέρουν και οι μαθητές όταν αρχίσουν τα μαθήματα) το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή/τριας  (Α.Δ.Υ.Μ.) που μπορείτε να το βρείτε εδώ. Μπορείτε να αποτανθείτε σε ιδιώτη γιατρό, σε Κέντρο Υγείας και στο Ασκληπιείο (Τηλ. 14970).

Επισυνάπτονται:

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή