fotokin5

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς,

με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι την Παρασκευή , 4η Δεκεμβρίου, ξεκινά τη λειτουργία της η Περιβαλλοντική Ομάδα του σχολείου μας. Η δημιουργία της παραπάνω ομάδας γίνεται στο πλαίσιο Περιβαλλοντικού Προγράμματος που υποβλήθηκε στη Δ/νση Β/ΘΜΙΑς Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής με τίτλο: ??Μία περιήγηση στο μαγικό κόσμο των αρωματικών φυτών και βοτάνων: Σχήματα, Χρώματα, Χρήσεις, Ιστορίες, Παραδόσεις, Γεύσεις κι Αρώματα ? Σχεδιασμός σχολικού Βοτανόκηπου??, με πρωτοβουλία των καθηγητριών του σχολείου μας Ταμπούκου Άννας και Κολλίντζα Νίκης.

Ως ημέρα και ώρα διεξαγωγής του Προγράμματος έχει οριστεί η Παρασκευή, από 2έως 4μ.μ.

Για την υλοποίηση του Προγράμματος αυτού θεωρούμε ιδιαίτερα χρήσιμη τη συνεργασία και συμπαράστασή σας.

Η Δ/ντρια

ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ Ο ΚΗΔΕΜΟΝΑΣ