Ξεχωριστή τιμή για το σχολείο μας αποτελεί η βράβευση της μαθήτριας της Γ’ τάξης, Σταυρούλας Καρτσιδήμα αλλά και -χάρη στη διάκρισή της- του σχολείου μας στο διήμερο μαθητικό συνέδριο με θέμα: «Ποιος έγινε πλησίον; Όταν η κοινότητα προλαμβάνει τη βία» , το οποίο οργανώθηκε από το Ίδρυμα Νεότητος και Οικογένειας της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών, στο πλαίσιο του προγράμματος «Πρωτοβουλία για την πρόληψη της ενδοοικογενειακής βίας» σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Θρησκευμάτων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. και το οποίο διεξήχθη την Πέμπτη και την Παρασκευή 18-19 Απριλίου 2024 στο Πολιτιστικό κέντρο της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών.

Μπορείτε να διαβάσετε το βραβευμένο κείμενο με τίτλο: Διδαχές για τον πλησίον και να δείτε περισσότερα στο padlet που δημιουργήθηκε σχετικά.

Συγχαρητήρια, Σταυρούλα! Μας διδάσκεις, παρά την ηλικία σου.

Χαρακτηριστική φωτογραφία από την ανάγνωση του βραβευμένου κειμένου: