ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν στην Α΄ Τάξη του σχολείου μας, κατά το  σχολικό έτος 2021-2022, προκειμένου να πραγματοποιήσουν  την εγγραφή των παιδιών τους απαιτείται  να προσκομίσουν απαραιτήτως, μέχρι 30 Ιουνίου 2021, μαζί με την Υπεύθυνη Δήλωση που επισυνάπτεται,  τα παρακάτω δικαιολογητικά:

• Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας ( λογαριασμό ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ είτε πρόσφατο μισθωτήριο/συμβόλαιο  κατοικίας)
  • Σε περίπτωση αλλοδαπού μαθητή /τριας απαιτείται πιστοποιητικό  γέννησης και επίσημη μετάφραση από το Υπουργείο Εξωτερικών
  • Σε περίπτωση διαζυγίου απαιτείται απόφαση δικαστικής επιμέλειας
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή  (Α.Δ.Υ.Μ.), το έντυπο του οποίου επισυνάπτεται.  Για την έκδοση του Α.Δ.Υ.Μ. μπορείτε να απευθυνθείτε σε δημόσια υπηρεσία υγείας

Για το χρονικό διάστημα που ισχύουν τα μέσα περιορισμού διασποράς του COVID 19, η αποστολή της Υπεύθυνης Δήλωσης καθώς  και  των προαναφερόμενων δικαιολογητικών να γίνεται με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο  mail@2gym-voulas.att.sch.gr.

Επισυνάπτονται:

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή