Στο σχολείο μας και φέτος πραγματοποιούνται δράσεις με απώτερο στόχο την υποστήριξη συνανθρώπων μας που ταλαιπωρούνται από κάποια ασθένεια ή αντιμετωπίζουν οικονομικές και άλλες δυσκολίες. Μπορείτε να σταθείτε αρωγοί με πολλούς τρόπους:

• Αγοράζοντας με το ποσό των 2 ευρώ το καθένα τα γνωστά μπλε αστέρια του MAKE A WISH
  • Δωρίζοντας τρόφιμα για το κοινωνικό παντοπωλείο του δήμου μας
  • Δωρίζοντας φάρμακα που δεν χρησιμοποιείτε πια για το κοινωνικό φαρμακείο του δήμου μας ή
  • Αγοράζοντας κάποια από τα παρακάτω:
  1. Παυσίπονα- αντιπυρετικά γενικής χρήσης σε χάπια, σιρόπι και αλοιφή
  2. Omacor ή Prolipid
  3. Πάνες ακρατείας& Πάνες βρεφικές
  4. Μάσκες & Αντισηπτικά
  5. Υγειονομικό υλικό (π.χ. Βαμβάκι, γάζες, οινόπνευμα
  • Αγοράζοντας τις δημιουργίες μελών του ειδικού φιλανθρωπικού σωματείου “ΛΑΝΑΣΣΑ Υπέρ παιδιών με καρκίνο” που θα μπορέσετε να βρείτε στο παζάρι που ετοιμάζει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2022 από τις 11:00 μέχρι τις 17:00 στον χώρο εκδηλώσεων του σχολείου.

Σας περιμένουμε να στηρίξετε την προσπάθειά μας να προσφέρουμε βοήθεια και χαρά στους ενδεείς συνανθρώπους μας, κάνοντας την αγάπη πράξη.