Την τελευταία ημέρα λειτουργίας του σχολείου για το 2021, τα μέλη της χορωδίας με την καθοδήγηση της καθηγήτριας μουσικής, κ. Σιαφλά, σκόρπισαν χαρμόσυνες μελωδίες σε όλο το σχολείο ψέλνοντας τα κάλαντα στις αυλές των ορόφων, στο θεατράκι και, τέλος, στην κεντρική αυλή μπροστά στον διευθυντή, κ. Γιώτη.

Μετά από την εμπειρία της περσινής χρονιάς με τα σχολεία κλειστά και τα κάλαντα τραγουδισμένα σε βίντεο, οι παιδικές φωνές πρόσφεραν ξεχωριστή αγαλλίαση.

Εξίσου θετικά σχόλια και συναισθήματα δημιούργησε η λεπτή κίνηση των μαθητών/ριών του Β4, που κατασκεύασαν καλαίσθητες χάρτινες ανθοδέσμες για κάθε εκπαιδευτικό του σχολείου.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που με απλά -αλλά όχι ασήμαντα- πράγματα μάς γεμίζουν περηφάνια!