Στο πλαίσιο του προγράμματος «Ενίσχυση Υποστηρικτικών Δομών Εκπαίδευσης 2022-2023» θα βρίσκονται κάθε Παρασκευή στο σχολείο μας  Ψυχολόγος και  Κοινωνική Λειτουργός.

Όσοι από τους γονείς/κηδεμόνες ενδιαφέρονται να παρασχεθεί συμβουλευτική υποστήριξη στα παιδιά τους, καλούνται να δώσουν τη συγκατάθεσή τους, συμπληρώνοντας το έντυπο γονικής συναίνεσης εδώ και να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με τη διεύθυνση του σχολείου. Στην περίπτωση που ο μαθητής δέχεται ψυχοθεραπευτική υποστήριξη εκτός σχολείου, δεν μπορεί να ενταχθεί σε πρόγραμμα θεραπευτικής διαδικασίας με την ψυχολόγο του σχολείου.

Όσοι γονείς επιθυμούν να συμμετάσχουν οι ίδιοι σε συνεδρίες συμβουλευτικής και ψυχολογικής υποστήριξης  θα πρέπει να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με το σχολείο.