ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ 2ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΥΛΑΣ

Βούλα, 24/10/2018

Αγαπητοί Γονείς,

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά όσους παρέστησαν και συμμετείχαν ενεργά στην ΓΣ του Συλλόγου μας στις 15/10/2018.

Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς κυρίες Γιαλαμά Μαρία, Πεπονή Μάγδα και κύριο Βερβέρη Ηλία για τον πολύτιμο προσωπικό χρόνο που διέθεσαν ως μέλη της εφορευτικής επιτροπής.

Ευχαριστούμε θερμά την κυρία Κύρκου και τον κύριο Νταϊφά για την εθελοντική τους προσφορά στην κάλυψη των θέσεων της Ελεγκτικής Επιτροπής.

Ευχαριστούμε θερμά τα απερχόμενα μέλη κ.κ. Δημήτρη Ράλλη, Ηλία Κοσσιέρη και Φίλιππο Ζερβό για την πολύτιμη συνεισφορά τους στο έργο του προηγούμενου ΔΣ

Με βάση τα αποτελέσματα των αρχαιρεσιών, εκλέχθηκαν με την παρακάτω σειρά οι κάτωθι:

Ιωάννης Μάρκου–Ειρήνη Γιαλούρη-Δημήτρης Λεμονάκης -Θεόδωρος Μιχάλης Κανακάρης- Αλέξανδρος Κόντος-Ζωή Κονιδάρη-Σοφία Πρωτόπαππα

Σύνθεση ΔΣ

Στις 17/10/2018, το νέο ΔΣ συγκροτήθηκε με την παρακάτω σύνθεση

Ιωάννης Μάρκου- Πρόεδρος Δημήτριος Λεμονάκης- Αντιπρόεδρος

Ειρήνη Γιαλούρη -Γεν.Γραμματέας Θεόδωρος Μιχάλης Κανακάρης -Ταμίας

Αλέξανδρος Κόντος- Μέλος Ζωή Κονιδάρη – Μέλος

Σοφία Πρωτόπαπα – Μέλος

Ομάδες Εργασίας

Με σκοπό την αποτελεσματικότερη λειτουργία του ΔΣ συγκροτήθηκαν οι παρακάτω ομάδες εργασίας, όλες σε συντονισμό με τον κο Μάρκου:

1. Επικοινωνία με Δήμο- Δημήτρης Λεμονάκης
  2. Επικοινωνία με καθηγητές-Θεόδωρος Μιχάλης Κανακάρης-Σοφία Πρωτόπαππα
  3. Επικοινωνία με υπευθύνους τάξεων-Ειρήνη Γιαλούρη
  4. Επικοινωνία με 15αμελές-Δημήτρης Λεμονάκης
  5. Θέματα κυλικείου-Καθαριότητας: Ζωή Κονιδάρη-Αλέξανδρος Κόντος

Υπεύθυνοι Τμημάτων

Με στόχο την αποτελεσματικότερη επικοινωνία με τους γονείς θα ισχύσει και φέτος των υπευθύνων τμημάτων. Για το λόγο αυτό ζητήθηκε από περσινές υπεύθυνες τμημάτων όπως απευθυνθούν εκ νέου στα τμήματά τους ώστε να αποφασιστεί η εκπροσώπηση του κάθε τμήματος. Σε ότι αφορά τα τμήματα της Α’Τάξης, παρακαλούνται οι γονείς κάθε τμήματος ορίσουν τον/την/τους υπευθύνο/η/ους.

Παρακαλούμε όπως τα ονόματα των υπευθύνων γίνουν γνωστά στο ΔΣ είτε μέσω Viber είτε μέσω email μέχρι την Τετάρτη 31/10.Σε περίπτωση που δεν υπάρξει υπεύθυνος σε κάποιο τμήμα, θα οριστεί από το ΔΣ.

Ο ρόλος των Υπευθύνων Τμημάτων είναι η επικοινωνία με τους γονείς κάθε τμήματος και η προώθηση των όποιων θεμάτων προς το ΔΣ, καθώς και η επίλυση των όποιων προβλημάτων είναι εφικτό, σε επίπεδο τμήματος σε συνεργασία με τον Υπεύθυνο καθηγητή και το 5μελές συμβούλιο.

Ταμείο

Στην παρούσα φάση το ταμείο διαθέτει 824.01 ευρώ (χωρίς να υπολογιστούν οι συνδρομές οι οποίες δόθηκαν την ώρα της ΓΣ και υπολογίζονται γύρω στα 400 ευρώ). Με βάση απόφαση της ΓΣ ορίστηκε το ποσό των 10 ευρώ ανά οικογένεια.

Παρόλο που το ποσό είναι μικρό ανά οικογένεια, το σύνολο είναι υπερπολύτιμο για το ΔΣ ώστε να χρησιμοποιειθεί για την βοήθεια κάλυψης αναγκών του σχολείου και για το λόγο αυτό παρακαλούμε για την καταβολή του μέχρι 30/11/2018.

Όσοι πλήρωσαν το ποσό των 5 ευρώ για την συμμετοχή τους στις εκλογές, χρειάζεται να καταβάλλουν τα υπόλοιπα 5 ευρώ.

Η καταβολή των χρημάτων μπορεί να γίνεται στην κυρία Ματούλα στο κυλικείο, εντός κλειστού φακέλλου με αναγραμμένο το όνομα του μαθητή και το τμήμα του ώστε να δοθούν αποδείξεις.

Συνεργασία με 15μελες

Θα θέλαμε να συγχαρούμε το προεδρείο και τα μέλη του 15μελους για την εκλογή τους.

Είμαστε βέβαιοι θα υπάρξει μία εποικοδομητική συνεργασία μεταξύ μας.

Το ΔΣ