Στο πλαίσιο του φετινού σχεδίου δράσης με τίτλο ‘’Διδακτικές παρεμβάσεις στο μάθημα της Τεχνολογίας, με βασικό άξονα την αειφορία’’, οι μαθητές/τριες υλοποίησαν μία σειρά δραστηριοτήτων, με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους, κ. Άννας Ταμπούκου.

Στη συνέχεια παρουσιάζεται ενδεικτικά κάποιο υλικό  (ζωγραφικά έργα, κείμενα ,παρουσιάσεις μέσω power point, αφίσες, κ.λπ) που δημιούργησαν τα παιδιά στο πλαίσιο αυτής της δράσης, ενώ σε επισυναπτόμενο αρχείο γίνεται ένας ευρύτερος σχολιασμός για τον ρόλο που μπορεί να διαδραματίσει το μάθημα της Τεχνολογίας στην ευαισθητοποίηση των παιδιών σε θέματα προστασίας του περιβάλλοντος, με την υιοθέτηση των κατάλληλων πρακτικών όπως αυτές της Ανακύκλωσης και της Εξοικονόμησης Ενέργειας.

Αξίζουν συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό και στα παιδιά για τα εξαιρετικά αποτελέσματα της δράσης!

Η ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ

ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ

ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ